Національний ТУ «Дніпровська політехніка» — відповідність Часу
lab.jpg

Питання безпеки життєдіяльності людини на сьогоднішній день займає провідне місце серед проблем Глобального світу. Особливо гостро це відчувається в гірничовидобувній галузі та у сфері цивільної безпеки.

В Інституті Природокористування відслідковуються ці тенденції, тому вихованню в студентів здорової і безпечної поведінки приділяється особлива увага. Так на кафедрі охорони праці та цивільної безпеки працює три судових інженерно-технічних експерта з питань охорони праці та з гірничої справи з досвідом роботи у даній галузі — понад 5 років.

Це доценти кафедри ОП та ЦБ:

Так у 2018 році доценти кафедри Охорони праці і цивільної безпеки Пугач І.І. та Муха О.А. взяли безпосередню участь у розслідуванні резонансного кримінального провадження за фактом аварії на ВП "Шахта "Степова" ДП "Львіввугілля", яка сталася 02 березня 2017 року внаслідок вибуху метаноповітряної суміші. Того дня 8 осіб загинуло, 26 отримали тілесні ушкодження різного ступеню важкості. До речі в результаті цієї аварії постраждало два наших випускники 2014 року (один зі смертельним наслідком).

1

Завдяки досвіду наших фахівців питання дослідження причин і наслідків нещасних випадків з реального життя щільно вписалися в навчальний процес при викладанні таких дисциплін, як:

  • Цивільна безпека
  • Охорона праці
  • Нормативно-правове регулювання цивільної безпеки
  • Аерологія гірничих підприємств
  • та інших дисциплін, які викладаються на кафедрі ОП та ЦБ

Таке нетрадиційне поєднання фахових навичок в наших викладачів дозволяє значно підвищувати рівень студентів у сфері охорони праці та безпеки життєдіяльності та попередити настання нещасних випадків за участю наших випускників.

У 2020 році з метою практичної реалізації намірів про співробітництво у галузі освіти, науки та техніки між Національним технічним університетом "Дніпровська політехніка" та Подяка ГУНП у Львівській області_001.jpgДніпропетровським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України (ДніпроНДІСЕ) укладено договір про співробітництво у галузях навчальної, дослідницької та науково-технічної роботи. Створено спільну лабораторію судових інженерно-технічних експертиз, експертних та наукових досліджень та розробки спільних програм експертних та наукових досліджень в інженерно-технічній галузі. На базі лабораторії проводяться наукові дослідження, які впроваджуються в навчальний процес з метою найкращої підготовки фахівців з гірничотехнічної освіти та освіти в галузі цивільної безпеки. На базі лабораторії співробітники кафедри мають змогу підвищувати свою кваліфікацію в експертній галузі.

Також завдяки такій співпраці ДніпроНДІСЕ:
- забезпечує проведення практик студентів (навчальних, виробничих, технологічних, наукових), стажувань та інших видів навчального процесу в узгодженому обсязі, націлених на підвищення їх знань та опанування сучасними методами організації і проведення судових інженерно-технічних експертиз;
- залучає студентів, аспірантів, наукових співробітників НТУ "ДП" до науково-дослідницької діяльності Спільної лабораторії, навчання та стажування з питань проведення судових інженерно-технічних експертних і наукових досліджень.

© 2006-2020 Інформація про сайт